Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze?

Możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze jest kilka.

1.Złożenie wniosku przez właściwy Portal Beneficjenta ze względu na województwo, w którym znajduje się budynek mieszkalny.

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać to założyć konto na Portalu Beneficjenta, a następnie pobrać aktualny formularz wniosku tam dostępnym. Po wypełnieniu wniosku, który jest interaktywny weryfikujesz go. Jeżeli wniosek został poprawnie wypełniony możesz go załączyć w skrzynce podawczej na Portalu i przesłać do Funduszu. Samo przesłanie wniosku przez Portal Beneficjenta nie jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku. Musisz pamiętać, aby wydrukować wniosek i podpisać, dołączyć wymagane załączniki a następnie wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2. Generator Wniosków o Dofinansowanie na stronie https://gwd.nfosigw.gov.pl/.

Tutaj także musisz założyć swoje konto, aby otrzymać dostęp do formularza wniosku. Po rejestracji konta możesz przystąpić do wypełniania wniosku. Po poprawnym wypełnieniu wniosku oraz załączeniu wymaganych załączników ,podpisujesz wniosek za pomocą ePUAP bądź podpisu elektronicznego. Tak podpisany wniosek nie wymaga już dostarczenia wersji papierowej do Funduszu.

3. Dotacja z prefinansowaniem – Generator Wniosków o Dofinansowanie na stronie https://gwd.nfosigw.gov.pl/

Sposób postępowania jest analogiczny jak w punkcie 2, z tym że jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego ePUAP lub podpisu elektronicznego, to konieczne będzie wydrukowanie wypełnionego poprawnie wniosku wraz z załącznikami, podpisanie oraz wysłanie pocztą, kurierem lub dostarczenie osobiście do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wypełnienie wniosku o dotację z prefinasowaniem możliwe jest tylko na GWD, nie ma możliwości wypełnienia wniosku przez Portal Beneficjenta.

4. Kredyt z dotacją Czyste Powietrze

Musisz udać się do oddziału banku lub partnera banku, który przystąpił do programu Czyste Powietrze, złożyć wniosek o Kredytu Czyste Powietrze. Po przyznaniu bank wypełni Twój wniosek o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Ty tylko sprawdzasz i podpisujesz, a bank wysyła Twój wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeżeli nie jesteś w stanie wypełnić wniosku samodzielnie zwróć się o pomoc, do kogoś kto zajmuje się tym na co dzień, na przykład do nas – Stowarzyszenie Assets

Udostępnij

Subskrybuj

Zarejestruj się, aby być na bieżąco!