Zakładanie firmy przez absolwenta – czy to dobry pomysł?

Jeśli jesteś po studiach, czy warto czekać na założenie własnej firmy aż nabędziemy doświadczania?

Na to pytanie można odpowiedzieć: i tak, i nie.

Własna firma zaraz po zakończeniu studiów pozwoli ci rozwinąć skrzydła. Być może już wiesz, że praca na etacie nie jest dla ciebie.

Niemniej jednak założenie firmy zaraz po studiach jest dość ryzykownym pomysłem. Jeśli nie czujesz się pewnie najpierw popracuj na etacie i zdobądź branżowe doświadczenie.

Obie drogi są równie trafne i w rzeczywistości odpowiedzieć na pytanie czy założyć firmę zaraz po studiach możesz tylko ty. Sukces w biznesie będzie zależny od tego, czy wiesz, co do czego dążysz, czy twój pomysł jest trafiony i czy będziesz potrafił wcielić go w życie.

Jeśli podjąłeś decyzję, że własna działalność jest dla ciebie, dopracuj plan działania i zadbaj o zbadanie możliwości dofinansowania. To sprawi, ze zwiększysz szanse swojej firmy na przetrwanie i osiągniesz sukces w branży.

Będą potrzebne też fundusze na rozpoczęcie działalności. Środki na start w biznesie można pozyskać z różnych źródeł. Jest to PUP, LGD, środki unijne, PFRON. Warto skorzystać w tej kwestii z rad doświadczanej firmy która pomoże dobrać odpowiednie dofinansowanie i pomoże w napisaniu wniosku zgodnie z wytycznymi danej instytucji.

Subskrybuj

Zarejestruj się, aby być na bieżąco!